Alusta iseseisvat elu – koli nutikasse üürikorterisse!

Heihopsti, mina olen Annika ja mul on rõõm asjatada EfTEN Livingu esimese üürimajaga Mustamäe linnaosas Tallinnas. Olen sellest projektist ise nii põnevil ja õhinas, et minu peas keerleb tihti mõtteid kodude üürimise teemal. Miks, kellele, kuidas ja mismoodi?

Täna võtsin teemaks iseseivat elu alustavad noored inimesed:

Kes meist ei oleks tundunud väljakannatamatut põnevust alustada oma eluga ja lennata vanemate pesast välja? Juhhei, nüüd ma lõpetan kooli ja saan alustada päris oma elu.

Nägemist vanemad – nüüd otsustan ise, teen asju just omamoodi ja enda järgi. Üldjuhul hakkame sellest unistama juba varases teismeeas ja täisealiseks saades muutub see tunne väljakannatamatuks. Me kujutame juba ette kuidas meie tulevane kodu hakkab välja nägema. Meie unistused on ilusad, helged ja suured.

Olenevalt meie tulevikuplaanidest, tuleb vahel kolida teise linna, vahel isegi teise riiki, aga teinekord on võimalus jääda ka oma kodulinna.

Õhinaga hakkame kinnisvaraportaalides ringi tuuseldama ja leiame imelisi kodusi üürimiseks, muutkui vaatame ja unistame, kuid üsna kiirelt tabab meid reaalsus „Jeerum, kuidas ma seda endale lubada saan?“.

Kellel on helded vanemad on täiega vedanud, aga tavaliselt on vanematel endal rida kohustusi ja tuleb ikkagi ise enda eluga hakkama saada. Jõuab kohale reaalsus, et mul puuduvad veel sellised sissetulekud ja võimalused, et seda kõige ilusamat kodu üürida.

Tuleb mõelda – nii, kuidas ma nüüd saaksin teha targa valiku ja hea diili?

Kindlasti on hea mõte arvutada kokku kõik kulud, et tekiks selge arusaam kui suur saab olema igakuine väljaminek kodu peale.

Sellele aitab kaasa näiteks see, et valida algatuseks pigem väiksem kodu, aga uuemas majas. Uues majas ei tule tasuda veel suuri summasid maja renoveerimiseks, kommunikatsioonid on uued ja lahendused kaasaaegsed.

Portaalides näed, et üldjuhul tuleb tasuda kohe lepingut sõlmides deposiit ühe kuu üüri ulatuses, esimese kuu üür ja vahendustasu. Päris hull hunnik kulusi kohe algatuseks.

Deposiit – mis see on? See on tagatisraha mis jääb lepingu lõppemiseni üürileandja kontole ja kui lepingu lõppedes oled oma üürikodu ilusti hoidnud ja võlgnevusi pole, makstakse see Sulle tagasi. Vahel on võimalus ka deposiiti nii öelda arveldada mõne teenusepakkujaga, kes pakub üürileandjale garantii. Sul ei tule siis tasuda kogu summat korraga, vaid Sa tasud igakuiselt teatud väikest protsenti üürimaksest kuumakse näol teenusepakkujale.

Tavapäraselt pakuvad üürikodusi portaalides üüriks maaklerid ja on ju hea teada, et professionaal tutvustab Sulle korterit ja sõlmib lepingu vastavalt kehtivale seadusandlusele, aitab ja nõustab Sind. Maakleritasu on tavapäraselt ühe kuu üüri ulatuses ja see on noore inimese jaoks uskumatult suur summa, aga mis siis teha?

Vahel on mõistlik hea sõbraga koos üürida, et saaks kulusi jagada. Kui veab aitavad vanemad või kui oled eriti tubli olnud ja suutnud juba ise säästa ja raha kõrvale panna, siis see on super.

Aga täna on meie kinnisvaraturul juba ka meeldiv alternatiiv – üürimajad. Mis see tähendab?

Tähendab, et maja on ehitanud spetsiaalselt üürimajaks ja seda opereerib üks kindel ettevõte kelle tegevusala just see üürimajandus ongi ja nad tegelevad sellega igapäevaselt. Üldjuhul on kindel inimene, kes kogu majaga tegeleb ja tavapäraselt maakleritasu kliendilt ei küsita. Üürimajade pluss on see, et need majad on uued, hea asukohaga, arveldused läbipaistvad ja kulud mõistlikud.

Boonusena võid saada endale ka toredad naabrid ja kui eriti hästi läheb on Su väike lemmikloom ka sinna lubatud. Kas see ei tundu mitte imeline.

Hoiad kokku kulusi, elad uues majas, heas asukohas ja toredate inimeste keskel oma lemmikuga.

Kui Sul on plaan peagi oma elu alustada, siis hoia silm peal EfTEN Livingu esimesel üürimajal Instagramis/Facebookis ja jäta oma soov meie kodulehele. Ma võtan Sinuga juba õige pea ühendust 🙂

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute sellega.
Loe ka ettevõtte Privaatsuspoliitikat.

OK